Nie bądź obojętny, nie dokuczaj!

Tylko niekochani nienawidzą – Charlie Chaplin 

Suka, głupia szmata, wieśniara, ona do niczego się nie nadaje, jesteś jakaś dziwna, inna,

JESTEŚ WINNA! Słyszałaś to może kiedyś? Wiele z nas to słyszało, ale boi się przyznać. Wiesz dlaczego? Bo wszyscy wmawiają Ci, że jesteś inna, że musisz zmienić swoje zachowanie, mimo tego, że nic złego nie zrobiłaś. Mało tego, nigdy w życiu nie powiedziałaś na nikogo złego słowa. Znasz to? Jeżeli tak to przybij piątkę! Zacznę od początku:

Jestem Paulina, mam 17 lat. Przez całe gimnazjum dokuczano mi i tak usłyszałam, że to moja wina! 

W tym poście to nie o mnie mowa, ponieważ ja przeszłam terapię i wiem,że jetem wartościową osobą. To te 200 osób, które życzyło mi źle są nieszczęśliwe i mają prawdopodobnie jakiś problem, który próbowali ukryć. Dziś wybaczyłam im i życzę tym osobom dużo spokoju, bo CZŁOWIEK, KTÓRY JEST KOCHANY NIE NOSI W SOBIE NIENAWIŚCI!

Statystycznie 10% osób doświadczyło dręczenia w szkole, no właśnie statystycznie… Bo połowa osób dręczonych już są w tym drugim świecie, a druga połowa bardzo się boi. Chcę Wam też powiedzieć, że 5 na 6 spraw o dręczenie w szkole kuratorium pomija. To smutne,ale prawdziwe. Ja też tego doświadczyłam, ponieważ usłyszałam od wychowawczyni, że to moja wina. Wyobraźcie sobie 14 letnią dziewczynę, która to słyszy. Dobrze,że miałam wsparcie terapeutki, chłopaka i mamy, która walczyła o mnie jak lwica.

Pragnę Wam też powiedzieć, że to jest naprawdę poważna sprawa, a tak często pomijana. Osoba, która wyjdzie z tego zazwyczaj popada w nerwicę lękową i nie może się pozbierać przez całe życie.

Ten post jest apelem do wszystkich, nie tylko dla tych, którzy dręczą, ale do tych, którzy na to patrzą! Nie udzielenie pomocy jest gorsze od bycia sprawcą! Proszę Was, jeżeli widzicie taki problem zgłoście to komuś, bo tym możecie komuś uratować życie. Taki mały gest, a jakże ważny. Nie sugerujcie się tym co mówią znajomi, bo jedno złe słowo może zaważyć na czyimś życiu.

Bądźcie dla siebie mili, a przede wszystkim bądźcie ludźmi, bo nie wiecie na którym etapie życia Was to spotka. Jeżeli ktoś Wam dokucza, nie czekajcie,aż będzie za późno! Nie bój się zgłosić do terapeuty!

Bardzo proszę o udostępniania tego posta, bo może komuś to uratować życie!

Jeżeli chcecie serię związaną z nękaniem w szkole, nerwicą, depresją to dajcie znać w komentarzu. Moim małym marzeniem jest,żeby media zaczęły o tej sprawie mówić, bo wiele osób straciło życie przez dokuczanie. Marzę, aby coraz więcej osób się o tym dowiedziało, dlatego proszę o udostępnianie! Ja już wyszłam z tego i wiem, że mogę pomóc komuś innemu.

6 thoughts on “Nie bądź obojętny, nie dokuczaj!

 1. Gratuluję Ci Paulino!
  Po pierwsze odwagi, którą masz, aby o tym mówić otwarcie.
  Po drugie tego, że znasz swoją wartość.
  Po trzecie cudownych osób, które otaczają Cię opieką i wspierają kiedy tego potrzebujesz.

  Walcz dalej, spełniaj swoje marzenia i nigdy nie pozwól sobie w żaden sposób umniejszać 🙂

 2. Bardzo ważny tekst. Rzeczywiście za mało się o tym mówi, a problem jest duży. Bardzo współczuję wszystkim młodym ludziom, którzy tego doświadczyli. Tym bardziej, że teraz małolaty są wrażliwe bardzo 🙁 Najważniejsze to dać sobie pomóc i odważyć się zawalczyć o siebie. Terapia bardzo pomaga i w przyszłości też zaprezentuje.

 3. Kochana. Wiem co przeszłaś, bo miałam podobnie jako nastolatka. Na szczęście ja, od samego początku, byłam nauczona swojej wartości i najbliżsi, mimo wszystko nigdy nie pozwolili mi zwątpić, w swoją wartość. Dziś patrząc na ludzi, którzy kiedyś mi dokuczali czuję satysfakcję. Bo Oni sięgneli teraz dna, a ja pne się do góry. Wiem, że to może źle brzmi, ale dla mnie to po prostu potwierdzenie, że karma wraca. Życzę Ci, żebyś nigdy nie wątpiła w siebie samą, kochaj siebię taką jaka jesteś, a jeśli komuś innemu to nie pasuje, niech spada do swojego świata. Powodzenia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *