Jak zacząć rok szkolny w dobrym stylu?

Wakacje nieubłaganie się kończą.Pewnie większość z nas wypoczęła i zastanawia się, jak w dobrze i pozytywnie rozpocząć rok szkolny? W tym wpisie podam Wam kilka sposobów jak to zrobić!

1. Zabierz ze sobą uśmiech!

Szczery uśmiech to podstawa każdej relacji międzyludzkiej. Jak w nowej szkole zdobyć przyjaciół? Jak wejść w nowe towarzystwo? Uśmiechnij się! Jestem świadoma, że to nie takie proste, ponieważ to nowa szkoła i ludzie, i naturalnie się boimy. Nie przejmuj się każdy tak ma. Ważne jest pierwsze wrażenie. Nikt nie chce mieć przypiętej łatki smutasa, ponieważ przez resztę roku tak ludzie będą Cię postrzegać. To smutne, ale prawdziwe. Bądź miłą i otwartą osobą, a wszystko samo się ułoży.

2. Trzymaj sztamę z nauczycielami.

Może to brzmi trochę dziwnie, ale to prawda. Zazwyczaj nie lubimy nauczycieli, bo jak tu ich lubić jak to oni robią sprawdziany. Lecz czasami ugryź się w język. Z własnego doświadczenia wiem, że czasami warto coś przemilczeć niż mieć potem problemy. Nie okłamujmy się, ale to nauczyciele stawiają nam oceny i tak jakby od ich zależy nasza przyszłość. Bądźmy, więc dla nich mili. Nie chodzi tu  podlizywanie się, ale dobre relacje z nauczycielem. Dzięki temu będą patrzeć na Ciebie przychylnym okiem. Może nawet okaże się, że nie są tacy źli jakby się wydawało. W miłej atmosferze lepiej się pracuje i uczy.

3. Zadbaj o dobrą stylówkę!

Po wakacje chcemy zaskoczyć naszych znajomych. Jeśli po powrocie z wakacji będziesz wyglądać tak samo jak przed to niczym ich nie zadziwisz. Poeksperymentuj ze swoim wyglądem i stylem. Zmień swój look! Najpopularniejszym pomysłem jest przefarbowanie włosów lub inna fryzura. Taka zmiana może Cię kompletnie zmienić. Zadbaj też o ubrania. Nie muszą być super drogie, ważne abyś się wyróżniała na tle innych. Nikt nie lubi kopi. Stwórz swój własny i niepowtarzalny wizerunek. W tym sezonie szczególnie modne są duże, ale dopasowane marynarki, a do tego koszula lub top z ciekawym nadrukiem. Takie nieoczywiste połączenia są najlepsze.

4. Bądź sobą!

Jeżeli po wakacjach idziesz do nowej szkoły, to nie udawaj nikogo! Nie próbuj się przypodobać, ale bądź po prostu sobą. Jeśli będziesz udawać kogoś innego to później tak czy inaczej znajomi zobaczą, że coś jest nie tak. Gdy będziesz sobą znajdą się osoby, które polubią Cię taką jaką jesteś. To jest dobry fundament pod nową przyjaźń.

Piszcie w komentarzach jakie Wy macie pomysły na powrót do szkoły? Zapraszam także do przeczytania innych wpisów na lifebygirl.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *