Jak przetrwać upały?

Jest środek pięknego, słonecznego lata. Doczekaliśmy się wysokich temperatur.  Polskę zalewa fala afrykańskich upałów, które jest nam ciężko przetrwać. W tym pości przedstawię Wam kilka porad, aby nie dać się upałom.

1. Pij dużo wody!

Dorosły człowiek powinien pić 2 litry wody dziennie, nie wliczając w to kaw, herbat i soków. Jednym z objawów odwodnienia jest nadmierne zmęczenie, dlatego tak ważne jest picie wody. Przy tak dużych upałach warto do wody dodać szczyptę soli, która uzupełni braki elektrolitów.

2. Zaprzyjaźnij się z wiatrakiem!

W tak upalne dni temperatura na dworze, jest wyższa niż w domu. Pozamykaj okna, aby uniknąć żaru z zewnątrz. Zaopatrz się w wiatrak! Pamiętaj jedna,  żeby nie przedobrzyć, ponieważ gdy jesteśmy spoceni możemy łatwo zachorować.  Jest na to oczywiście sposób. Włącz wiatrak i ustaw go w stronę pokoju, a nie na twoją twarz. Dzięki temu unikniesz przeziębienia.

3. Zwracaj uwagę na to co jesz!

W czasie wysokich temperatur unikaj ciężko strawnego jedzenia, szczególnie fast foodów i tłustych posiłków. Wybieraj dania lekkie, zawierające dużo wody, np. dużo owoców w tym arbuzów. Rób tak, a Twój organizm będzie Ci wdzięczny.

4. Noś chłodne ubrania!

Lato to czas, w którym możemy nosić zwiewne sukienki.  Nie dość, że są modne to i bardzo praktyczne. Lekkie ubrania pozwolą Ci się ochłodzić. W tym sezonie szczególnie modne są białe zwiewne sukienku. W połączeniu z dużym kapeluszem i sandałkami będą się świetnie prezentować.

5. Chroń swoje ciało!

Gdy wychodzisz na plaże pamiętaj o ochronie skóry. Sieciówki oferują szeroką gamę takich produktów zaczynając od kremów z filtrem, a kończąc na olejkach o opalania. W duże upały wybieraj kremy oznaczone znakiem „50 SPF”, ponieważ to one najlepiej chronią nasze ciało. Pamiętaj także o zakładaniu kapelusza.

A wy jakie macie sposoby na przetrwanie upałów. Piszcie w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *