Jak dobrze wykorzystać drugą połowę wakacji?

Niestety minął już lipiec, a rozpoczął się sierpień. Pewnie większość z Was tak jak ja ma wrażenie, że zmarnowałam pierwszą połowę wakacji. Pora to zmienić i wykorzystać czas jak najlepiej! W tym wpisie podpowiem Wam jak to zrobić!

1. Wstawaj wcześniej! 

Nie mówię tu o godzinach wczesnoporannych. Chodzi o to, żeby nie wstawać na obiad, tylko o normalnej porze, np 9 rano. Wiem także, że to nie jest takie łatwe do wykonania, ale pomoże to Wam w późniejszym wstawaniu do szkoły. Aby tego dokonać kładź się spać przed północą i nie zarywaj nocy przed komputerem. Jeżeli masz problem ze wczesnym wstawaniem to ustaw budzić, a zobaczysz, że się opłaca.

2. Odłóż telefon!

Telewizja i telefon to pożeracze czasu. Nawet się nie obejrzymy a minie kilka godzin. Takie ciągłe przeglądanie internetu nic nie wprowadza do naszego życia. Zdaję sobie sprawę, że to trudne zadanie, ale może postaw sobie cel, np. dzień bez internetu czy telefonu. Możesz dzięki temu zobaczyć ile wspaniałych rzeczy może zaoferować Ci świat!

3. Bądź spontaniczna!

Gdy już odłożyłaś na bok telefon i komputer to wyjdź na zewnątrz! Zadzwoń do znajomych i wyjedźcie gdzieś. Ciekawym pomysłem jest wypad nad jezioro lub wspólny grill. Jest piękna pogoda, więc dobrze to wykorzystaj. To także odpowiedni moment na sport, np. jazda na rowerze lub rolki. To może być świetna zabawa! Jeżeli nie chcesz spotykać się ze znajomymi i sama wyjdź na świeże powietrze.

4. Zaplanuj swój dzień!

Załóż sobie swój własny organizer. może go kupić w popularnych sieciówkach lub stworzyć go sama. Poszukaj w internecie, a na pewno znajdziesz mnóstwo pomysłów i szablonów. Zapisuj sobie tam swój plan dnia, rozpisany na godziny. Wyznacz sobie godziny pracy i odpoczynku. Dzięki takiej organizacji na pewno nie zmarnujesz ani chwili swojego czasu!

5. Zrób coś szalonego!

Czas wakacji to czas szaleństw i zabaw. Zrób to co czego nie będziesz mogła zrobić w ciągu roku szkolnego, a może nawet spełnij swoje marzenie. To powinno być coś prostego, ale to co zawsze chciałaś zrobić. Dobrym przykładem jest, np nocne ognisko, a później nocowanie w namiotach ze znajomymi, albo zagadanie do swojej sympatii.

Piszczcie w komentarzach jak Wy wykorzystujecie wakacje!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *