Energylndia- najlepszy park rozrywki w Polsce!

Park rozrywki Energylandia jest największą i najpopularniejszą atrakcją tego typu. Nie dziwię się, ponieważ sama tam byłam i uważam, że jest niesamowity! W tym wpisie opowiem Wam trochę o tym parku.

Ten post nie jest sponsorowany, jest tylko moją opinią.

Park rozrywki Energylandia znajduję się w Zatorze, dokładnie na 26 hektarach. Mówiąc inaczej jest ogromny! Bilet wstępu nie jest drogi, a wielkim plusem jest, że można korzystać ze wszystkich atrakcji do woli. To jest niesamowite, ponieważ nie trzeba się zastanawiać, na którą kolejkę wejść i zapłacić. W tym parku każdy znajdzie coś dla siebie. Rodzice wybierając się z dzieckiem, też znajdą coś dla siebie, ponieważ park jest podzielony na kilka stref.

1. Bajkolandia

To strefa dla najmłodszych, w której na pewno nie będą się nudzić. Zauważyłam, że największą popularnością cieszy się Energuś  Roller Coaster. Wstyd się przyznać, ale ja też z niego skorzystałam i świetnie się bawiłam. Chłopcy szczególnie chętnie chodzili na Kolejkę Farma Krasnal, to miejsce pokazujące życie na wsi, czyli coś dla małego rolnika. Karuzela Sissi, wygląda jak z bajki i jest marzeniem każdego dziecka. Dzieci chętnie bawiły się na zjeżdżalni Artic Fun.

2. Strefa familijna

To strefa, na której najchętniej spędzałam czas. Szczególnie podobał mi się Dragon Roller Coaster. Emocje na tej karuzeli są nie do opisania. Kolejka jest na prawdę szybka, a przeciążenie zwala z nóg. Skorzystałam także z Boomeranga, w którym jazda do tyłu była bardzo ekscytująca. Anaconda cieszy się nie mniejszą popularnością. To kolejka, w której w pewnym momecie zjazdu ochlapuje nas woda. Gdy uoały dokuczają do wspaniały sposób na ochłodę.

3. Strefa Ekstremalna

To miejsce dla ludzi kochających adrenalinę. Niestety nie miałam odwagę wejść na żadną atrakcję. Tak, nie jestem wstanie nie wspomnieć o nowym MEGA COASTER HYPERION. Już na parkingu go widać i zapiera dech w piersiach. Wiele razy sobie wyobrażałam jakby to było tam siedzieć. Pytając się schodzących z niego ludzi, odpowiadali, że takich emocji jeszcze nigdy nie przeżyli. Mayan i Formuła Roller Coaster to bardzo lubiane atrakcje. Są bardzo szybkie i ekstremalne. A po skorzystaniu z nich nigdy nie zapomnicie tych wrażeń.

4.Water Park

Water park to całkowita nowość i oczywiście jest w cenie biletu! Przebywając tam miałam wrażenie, że znajduję się na tropikalnej wyspie. Jest tam basen dla dzieci z mnóstwem zabawek,np. statek piracki. Dorośli też znajdą coś dla siebie. Najbardziej spodobała mi się zjeżdżalnia Aloha, w której dużą rolę odegrało światło. Po zjechaniu na pontonie trzeba przepłynąć rzeczkę. Na terenie water parku znajduję się też zjeżdżalnia Kamikadze.

Na koniec chciałabym zaznaczyć, że na terenie Energylandii jest dużo punktów gastronomicznych, a obsługa jest wspaniała! Oceniam park na 10/10!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *